x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

Ahşap bir evde bulunan fitokitler ve bakterilere, virüslere ve koronavirüs / COVID-19'a karşı mücadeleleri. Doğru mu, Kurgu mu?

Ahşap bir evde bulunan fitokitler ve bakterilere, virüslere ve koronavirüs / COVID-19'a karşı mücadeleleri. Doğru mu, Kurgu mu?  Phytoncides - bu kelime daha önce bilinmese de, atalarımız ahşaptan yapılmış evlerin ve iğne yapraklı türlerden yapılmış ahşap evlerin duvarlarının faydalarını biliyorlardı. Günümüzde insanlar bakteri ve virüslerle (özellikle koronavirüs / covid 19 / COVID-19) savaşmak için kimyasallara güvenmeye daha alışkınlar, ancak ikincisi için henüz bir tedavi icat edilmedi.

"İlginç gerçek: Bilim adamları, çeşitli yüzeylerde koronavirüsün kalıcılığını buldular. Ahşapta - camda, taşta, betonda - dört günden az, paslanmaz çelik ve plastikte - bir haftadan uzun değil"

Birçoğu bakteri, virüs ve koronavirüslerin neden olduğu hastalıklarla mücadelede ilaçlara güveniyor, aynı zamanda tüm ilaçların etkili olmadığını ve ayrıca tüm ilaçların doğal içerikler ve bitki özlerinden yapılmadığını da biliyor. İnsanlar ilaçlara para harcarlar, her zaman iyi bir etki olmasını ummazlar.

Hayatınızı virüslerin vücudunuz üzerindeki etkisini sıfıra indirecek şekilde düzenleyebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Hayatınızın birçok yönünün yararına, bu mucize aleti - iğne yapraklı ahşap bir ev inşa edebilirsiniz.

Ahşap evlerin çam ve ladin duvarları aktif maddeler içerir - fitokitler. Bir kişiyi virüslerden (özellikle koronavirüs / covid 19 / COVID-19 dahil) bulaşıcı hastalıklardan koruyabilir ve ayrıca yaşadığınız evdeki havayı dezenfekte edebilirler.

Fitonitler ve sağlık yararları ilk kez geçen yüzyılın 30'lu yıllarında tartışıldı. O zaman bitki fitocidlerinin insanları virüslerden, mantarlardan ve bakterilerden koruyabileceği biliniyordu.

Yapının sadeliği ve güzelliği birçok ülkede ahşap evlerin yapımına katkıda bulunur ve iğne yapraklı ağaçtaki yüksek fitokid içeriği, virüs ve bakteri enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur ve bu da insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ve bu sağlık hizmeti gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Ahşap evlerdeki fitokitler ve virüsler ve koronavirüs / covid 19 / COVID-19 ile mücadeleleri

Ahşap evlerde fitokitler ve bakteri ve virüslerle mücadele

Zamanla insanlar giderek daha modern ahşap evler inşa etmeyi öğreniyorlar. Çamların ve ladinlerin yetiştiği ormanda yürürken fitokidleri soluyabilseniz de, ahşap bir evde yaşam bronşların ve akciğerlerin hastalıklarına yardımcı olur, viral hastalıklarla baş etmeye yardımcı olur, bu pnömoninin iyi bir şekilde önlenmesidir. Çam yağı, ana patojeni olan Koch'un basilini yok ederek tüberkülozu yenmeye yardımcı olur. Köknarın fitokitleri boğmaca ve huş ağacı - Staphylococcus aureus'u önlemeye yardımcı olur.
Pek çok ülkede, hastalara şifalı bitkilerin aromasını ve fitocidlerini aktif olarak teneffüs ettiğinde bu terime ormanda yürüyüş denen "ormanda yıkanma" tavsiye edilir. Taze odun esansiyel yağlarının etkisi oldukça geniştir ve birçok işlevi etkiler:

• Sinir sistemini yatıştırır.

• Kan dolaşımını iyileştirir.

• Kalp atış hızını normalleştirin.

• Şeker seviyesini düşürür.

• Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuttaki virüslerle savaşmaya yardımcı olur.

Çam ahşap duvarlar böcekleri iyi iter ve çam fitocidleri bir keneyi 15 dakika içinde öldürebilir.Bakteriler, virüsler ve koronavirüslerle mücadelede fitokitler arasındaki farklar.

Uçucu ve uçucu olmadıkları gerçeğinin yanı sıra, fitocidlerin mikroorganizmalar üzerindeki etkileri de farklılık gösterir. Bazıları bir bakteri veya virüsü 5 dakikada yok edebilirken, diğerleri sadece üremesini engelleyebilir. Fitonitlerin aktivitesi mevsime ve alınan ultraviyole radyasyon miktarına bağlıdır. Gölgede bulunan ahşap duvarların daha az fitokid yaydığı kanıtlanmıştır. Araştırmalar, ormanların yakınında ve ahşap evlerde yaşayan insanların şehir sakinlerinden çok daha uzun yaşadıklarını ve çeşitli viral hastalıklara daha az duyarlı olduklarını göstermiştir.

Bir metropolde, yaşam için doğru ahşap evi seçerek de sağlığınızı iyileştirebilirsiniz, ancak açıkçası, bir şehirde ev inşa etmek bir şehrin dışından daha zordur, ki şehir sınırları.

İğne yapraklı çam ve ladin, çoğu bakteri ve virüsü kolayca yok edecek ve iç mekan hava kalitesini iyileştirecektir. Hayatınızda ortaya çıkan iğne yapraklı bir ev havayı dezenfekte edecek ve vücudun koruyucu işlevlerini güçlendirecektir.

Her halükarda, diğer insanların meskenleri ile ortak bir havalandırma sistemine sahip olmayan, bahçelerde ve merdiven boşluklarında komşularla gereksiz yere temas etmeden müstakil bir ahşap eve sahip olmak, hastalığa yakalanma şansı yoğun binalarda yaşarken olduğundan çok daha düşüktür.

Sağlıklı bir ahşap evde sağlıklı bir yaşam sürdüren bir insanın genel sağlığı ve bağışıklığı ile hastalığa karşı direnci, sıradan bir kentlininkinden çok daha yüksektir.

Ahşap bir evde uyumak - virüslere ve koronavirüslere karşı mücadelede vücudun hızlı yenilenmesi ve vücudun ek korunması (koronavirüs / covid 19 / COVID-19)

Uykunun asıl görevi vücudun geri kalanını sağlamaktır ve ahşap bir evde ahşabın özelliklerinden dolayı daha iyi uyursunuz. Ahşap bir evde uyumak da metabolik süreçlerde önemli bir rol oynar, bilginin işlenmesini ve depolanmasını destekler, bağışıklığı ve vücut savunmasını geri yükler.

Bir insanın hayatının üçte birini bir rüyada geçirdiği düşünüldüğünde, uykunun doğası her zaman bilim adamlarının ilgisini artırmıştır. Uyku yoksunluğunun bağışıklık sistemini olumsuz etkilediği gösterilmiştir. Koronavirüs dahil virüslerle mücadelede bu çok önemli. Bir çalışma, grip aşısı olan ve uykudaki kişilerin ertesi gece kendilerini gripten korumak için ihtiyaç duydukları antikorlardan mahrum bıraktıklarını buldu. Bu nedenle, bir kişi enfeksiyonun ilk belirtilerini fark ettiyse, uyuması gerekir.

We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar ahşap bir evde bulunan fitokitler ve bakterilere, virüslere ve koronavirüs / covid-19'a karşı mücadeleleri. doğru mu, kurgu mu? , puede:
© 2024 ArchiLine Wooden Houses
114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                              

El sitio funciona con Nestorclub.com