x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

Deprem - Ahşap evinizi depreme karşı nasıl dayanıklı hale getirebilirsiniz?

Deprem - Ahşap evinizi depreme karşı nasıl dayanıklı hale getirebilirsiniz?

Dünyanın birçok yerinde depremlerin artmasıyla birlikte birçok ev sahibi, evlerini bu doğal olaydan korumak için neler yapabileceklerini bulmaya çalışıyor.

İnşaat sırasında evinizi kabuk sarsıntılarından korumanız gerekse de, bir saldırının sizi şaşırtması durumunda ailenizi güvende tutmak için kullanabileceğiniz birçok yol vardır. Bir depremin yaygın etkileri arasında kırık camlar, düşen ev eşyaları, bina zeminlerinde çatlaklar ve yer kabuğundaki çatlaklar gibi hasarlar bulunur.

"Archiline" şirketi, ETA 14/0367 Avrupa ahşap ev üretim sertifikasına sahiptir ve Avrupa'ya ihracat yapmak isteyen üreticileri ve satıcıları işbirliğine davet etmektedir.

Almanya'da bir ahşap ev inşaatı:

İtalya'da ArchiLine tarafından inşa edilen "İtalya" düz çatılı tek katlı ev:

Eviniz ahşap, kütük veya çubuktan yapılmışsa özellikle "ArchiLine Kütük Evler" firmasının teknolojisine göre yapılmışsa sorunlarınız% 90 oranında çözülür.

Ahşap eviniz başka bir şirketten ise, bazı değişiklikler gerekli olacaktır.

Bir deprem sırasında ahşap evinizde yaşayanların camların uçuşması nedeniyle yaralanmasını önlemek için en iyi çözüm camlara profesyonellerin camlarınıza monte edebileceği kırılmaz bir film uygulamak olacaktır. Film camın kırılmasını önlemeyecek, ancak bu durumda membran nedeniyle parçalar odaların etrafında uçuşmayacaktır.

Ahşap evinizde depremde düşebilecek büyük mobilyalar veya aletleriniz varsa, bu eşyaları bir ankraj cıvatasıyla duvara sabitlemek iyi bir fikirdir. Büfeler, içinde giysi ve kitap bulunan gardıroplar, genellikle uzun ve ağır oldukları için odaya düşme eğilimindedir; mobilya koruma malzemeleri yerel nalburdan temin edilebilir. Kazanlar veya buzdolapları gibi korumaya ihtiyaç duyan diğer şeyler de herhangi bir endüstriyel süpermarkette bulunan aynı araçlarla güvence altına alınabilir.

Depremde ahşap evinizi temelden çıkarmak gerçek bir sorundur; konut depreme eğilimli bir bölgede bulunuyorsa, yapı ile temeli arasında stabilite sağlayan destek kirişine ankraj cıvatalarının takılması gerekecektir. Ahşap duvarlarla beton veya metal bir tabanı kaynaştırmak için bir ahşap evin çevre duvarlarını güçlendirmek için kullanılabilecek birçok farklı tipte ankraj malzemesi vardır. Bu, temel oluşturma bağlantısının yerinde kalmasını sağlamak için yapılır.

Unutmayın ki tehlike her zaman sadece evin içinde mevcut değildir; dışarıda bazı depremler tehlikelidir. Mülkünüzdeki ağaçların sağlıklı olduğundan ve evinize zarar verebilecek kuru dalları ve ölü ağaçları kestiğinden emin olun. Evinizi depremden korumak için ne kadar çok önleyici tedbir alırsanız, eviniz o kadar depreme dayanıklı olacaktır.

Dünyanın deprem haritası

Ayrıca bir ahşap evin sismik direncini artırmak için firmamızın mimarlarının izlediği bir takım kurallar vardır:

Depremlerin ne önceden tahmin edilebileceği, ne de önlenebileceği anlaşılmalıdır. Bir kişinin kendisini ve aile üyelerini korumak için yapabileceği tek şey, onlara olabildiğince dayanabilecek bir ev inşa etmektir. Bu nedenle, yeni bir evin inşaatının başlangıcında akılda tutulması gereken, mimarlarımızın ve inşaatçılarımızın uyacağı kurallar vardır.

1. Depreme dayanıklı bir evin tasarımı, yüksek nitelikli bir mimar veya yapı mühendisi tarafından geliştirilmelidir.

Depreme dayanıklı bir ev, büyüklüğü ne olursa olsun, sabit bir ağırlık merkezine sahip olmalıdır. Sadece bilgili bir mimar veya yapı mühendisi bunu doğru bir şekilde hesaplayabilir ve bir evin direnç yapıları ile ilgili uygun tavsiyelerde bulunabilir. Doğal olarak depreme dayanıklı bir evin yapımında yönlendirilmeleri gerekiyor.

2. Tamamen düz bir yüzey üzerine depreme dayanıklı bir ahşap ev inşa edin.

Depreme meyilli yüzey ne kadar dik ve dengesizse, deprem sırasında çökme riski o kadar büyük olur. Depreme dayanıklı bir temelin bir deprem anında tüm yapıyı tuttuğunu, bu yüzden özel bir tasarıma sahip olması ve mükemmel dengede olması gerektiğini unutmayın.

3. Depreme dayanıklı bir evin basit şekli önemlidir.

Son zamanlarda, alışılmadık ve çoğu zaman fütüristik biçimlerdeki evler çok popüler hale geldi. Ancak yine de karmaşık şekillere sahip bir binada tam olarak belirlenemeyen ağırlık merkezi nedeniyle, deprem durumunda klasik formların daha kararlı ve güvenilir olduğunu bilmeniz gerekir. Bir kare veya dikdörtgenin ağırlık merkezinin, geleneksel olmayan herhangi bir geometrik şekle göre çok daha kolay hesaplanabileceği açıktır.

4. Depreme dayanıklı bir ev için en dayanıklı yapı malzemelerini seçin.

Hangisinin kırılması daha kolay: içi boş mu yoksa dolu tuğla mı? Cevap açıktır. Depreme dayanıklı bir evin uzun yıllar inşa edildiği ve 6 noktadan oluşan bir depremle yıkılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Biraz daha fazla harcamak daha iyidir, ancak yüksek kaliteli ve dayanıklı yapı malzemeleri satın alın.

5. Depreme dayanıklı bir ev inşa ederken kolon ve kirişlerden kaçının.

Kolonlar ve kirişler bir depremin sarsıntılarına dayanamayabilir. Bu, evin tüm yapısının yıkılacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, prensipte onlarsız yapmak istemiyorsanız, depreme dayanıklı bir evde kolonlar arasındaki mesafenin minimum ve kirişlerin mümkün olduğunca kısa olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Tavsiyelere göre 1 metreden fazla değil.

Açık bir gerçek: Büyük bir deprem durumunda hiçbir ev tamamen güvenli olamaz. Ancak, bu 5 kurala uyarsanız, inşa edilen ev daha sık ortaya çıkan ve daha geniş alanları kapsayan orta menzilli sarsıntılara dayanabilecektir.

Herhangi bir evin ana bileşeni depreme dayanıklıdır. Başka bir şekilde, "sismik direnç" terimi aşağıdaki kelimelerle karakterize edilebilir. Özellikle dağlık bölgelerde şantiyede bulunan bu bina ve yapılar, evler, sismik uyum için önceden çalışılmalı, yani tasarımcılar ve mühendisler binaların depreme dayanıklılığının farkında olmalıdır.

Sismik direncin temel göstergesi, dalga salınımlarının çeşitli genliklerinde depremler sırasında bu veya bu yapının veya binanın, evin nasıl davranacağını ayırt eden özel yapılar tarafından incelenir. Hatalardan veya büyük hatalardan kaçınmak için hesaplamalar bu alanda kapsamlı bilgiye sahip bir kişi tarafından ele alınmalıdır.

Geçmişte "depreme dayanıklılık", güvenilir ve verimli bir şekilde inşa edilen binalar olarak anlaşılıyordu. Yani, binalar ve yapılar, farklı şiddette depremlerden sonra binaların önemli ölçüde yıkılmasını önlemek için sağlam çerçeveler veya duvarlarla güçlendirildi. Böylece deprem anında bina içindeki insanları korumak mümkün oldu.

İnsanlar daha önce depreme karşı kendilerini nasıl savundu?

Örneğin Japonya'da çok hafif binalar kullanıldı. Ana malzemeleri taş veya diğer ağır yapılar yerine ahşap ve bambuydu. Bir depremde çok kolay katlanan basit kanopilerden duvarlar inşa ettiler.

Modern Amerika topraklarındaki inşaatçılar, deprem gibi doğal bir fenomenin bu tür etkilerine karşı evlerini ilk güçlendirenlerdi. Çok özel binalar inşa ettiler. Yoğun ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmiş duvarlar (pratik olarak bir araya getirilmiş taş blokları), en ince bıçağın bile boşluğa sokulamamasıyla ünlendi.

Düzgün ve pürüzsüz olacak bu tür taşları bulmak zor olsaydı, farklı boyutlarda bloklar kullanıldı. İnşaat sırasında birbirlerine sıkıca bastırıldılar, o sırada hiçbir çözüm yoktu. Çatı, hafif malzeme olan samanla kaplandı.

Tonozların özelliklerinden dolayı, bu binalar çok güvenilir ve güçlüydü, ancak günümüzde kullanılan bu tür kavramlara sahip olmamalarına rağmen, örneğin "gerilim yoğunlaşma noktası" veya "yankılanma frekansı" gibi. Önemli olan, depremler sırasında, ortalama bir şok dalgasıyla bile, duvarın pratikte tomurcuklanmaması ve en güçlü darbelerin, duvarlardaki taşların konumunu yerden gelen dalgalardan değiştirmemesidir. Doğru, bu tek katlı yüksek binalar için geçerli değildi.

Bir başka numara da evlerin sazdan çatılarını kumaş tuvallerle kaplamaktı. Bu, deprem sırasında bu kadar hafif bir yapının evin sakinlerinin başlarına düşmesini önlemek için yapıldı.

Bu evlere inanılmaz görevler emanet edilmedi. Evin depreme karşı direncini sağlamak için, sismik yalıtım değil, basit bir güç, yerden hafifçe yükselen duvarların kohezyonunu ortaya koydular. deprem sırasında sarsıldığı için duvarlar sağlam ve sağlam kaldı.

Depreme dayanıklılığın bugün inşaattaki konumu.

Modern inşaatta, sismik direncin belirli bir değeri vardır - evlerin yapımında en önemlilerinden biri bu göstergeyi dikkate almaktır. Modern inşaatçılar, depreme dayanıklı evleri hantal olmayacak şekilde inşa ederler. Bu sayede oldukça hafif görünen, ancak deprem şok dalgalarından güç ve güvenilirliğinden mahrum kalmayan özel tasarımlar geliştirilmektedir.

Depreme Dayanıklı Ev İnşaatı, deprem sırasında doğal kuvvetlere karşı koruma sağlamak için sismik yükler sırasında titreşim frekanslarının kontrol edilmesinden sorumludur. Ayrıca yeni evler inşa ederken pahalı olmayan, dayanıklı ve ağır olmayan yapılar ve ahşap bir evin güçlü bir deprem anında bile dayanmasını sağlayan malzemeler kullanıyoruz.

We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar deprem - ahşap evinizi depreme karşı nasıl dayanıklı hale getirebilirsiniz? , puede:

Más de la sección Ahşap ev ihracatı

  Ahşap evlerin satış teknolojisi. Bir franchise ile ahşap ev satma işine nasıl başlanır. Ahşap ev satma işi umut verici bir yöndür. İşletmenin çalışmalarını doğru bir şekilde organize ettikten sonra, hızla geri ödeme alacaksınız. Yeterli kendi ...
   Sayın Bayiler! Ürünlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. ArchiLine şirketi, kendi işinizi organize etmek veya mevcut şirketlerin faaliyet yelpazesini genişletmek için size eşsiz bir fırsat sunuyor! Günümüzde ahşap konut yapımı nesneleri ...
    Avrupa ahşap ev üretim sertifikası ETA 14/0367 2019'da yenilendi "Archiline" şirketi, ETA 14/0367 Avrupa ahşap ev üretim sertifikasına sahiptir ve Avrupa'ya ihracat yapmak isteyen üreticileri ve satıcıları işbirliğine davet etmektedir. Almanya'da ...
     Archiline Houses, Avrupa Birliği, Orta Doğu, Afrika ve Asya ülkelerine ahşap ev setleri, ev ve ticari amaçlı diğer binaları ihraç etmektedir. Teslimatlar doğrudan ve bayiler aracılığıyla yapılır Archiline ahşap ev, uluslararası standartları ...
      İyi günler! Beyaz Rusya'dan mükemmel kalitede, ucuz fiyatlarla ahşap ahşap evlerin ve yuvarlak kütüklerin endüstriyel üreticisi, Avrupa ve Almanya'daki evlerimizi inşa etmekle meşgul. Almanya'daki müşterilerimiz için anahtar teslimi ahşap evler inşa ...
       İyi günler! Tüm dünyadaki ahşap evlerimiz ve yapıştırılmış lamine ahşaplarımız için bayiler, ortaklar ve alıcılar arıyoruz. Sizinle uygun koşullarda çalışmayı umuyoruz. Ürünlerimizin bazı çeşitlerini değerlendirmeyi öneriyoruz. «ArchiLine Ahşap ...
       © 2024 ArchiLine Wooden Houses
       114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                                     

       El sitio funciona con Nestorclub.com