x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

Çerçeve evler

Çerçeve evler Çerçeve ev mi yoksa lamine kaplama kereste ev mi? - İnşaata başlamadan önce en sık sorulan soru! Avantajlar ve dezavantajlar doğru bir şekilde nasıl karşılaştırılır? Fiyat:% s? Ve sonunda, aynı fiyata bile bir çerçeve ev veya tamamen ahşap bir ev ne satın alınır? Cevap açıktır, elbette ev lamine kaplama keresteden yapılmıştır!

Commercial Offer

Archiline Evleri 15 yıldır profilli, yapıştırılmış kirişlerden, yuvarlak kütüklerden ve sadece bir çerçeve evden 500'den fazla ev inşa etti (ve sonra sadece ikinci kat çerçeveydi) Neden? Bu yazıda bu konuyu ele almaya çalışacağız! Çerçeve evlerin fotoğraflarını yayınlamayacağız, ancak projesi bir çerçeve (yarı ahşap) ev projesinden yeniden tasarlanan ve dizideki tüm çerçeve ve ahşap evlerin en iyilerini toplayan Archiline Evleri'nin "Kara Orman" evini göstereceğiz: büyük pencereler, ışık ahşap duvarların sıcaklığı ve güvenilirliği. Bu ahşap ev, bir ısı pompası ve bir ılık su süpürgesine dayalı benzersiz bir su ısıtma ve ısıtma sistemine sahiptir!

Bir çerçeve ev projesi temelinde üretilen ve inşa edilen Ev "Kara Orman", basit ve özlü. Geniş, açık teraslar eve ifade ve uyum sağlar. İç yerleşim düzeni yaşamak ve dinlenmek için uygundur. Eve girdikten sonra mutfak, yemek odası ve oturma odasından oluşan tek bir alan görüyoruz.Zemin kat planı: Oturma odasından terasa bakış: Oturma odası:

Mutfak: "İkinci ışıktan" görünüm:

Birinci Kat Yatak Odaları:

Сауна: Buhar odası: Banyo: İkinci kata giriş: İkinci kat planı: İkinci kat alanı: İkinci kat odası: İkinci kat odası: Evin ters cephesi:

"Arсhiline" ev inşa etmek için klasik çerçeve teknolojisini neden terk etti?

Lamine kaplama keresteden yapılmış evler lamine kaplama keresteden oluşuyorsa, o zaman çerçeve evler, masif ahşap veya metalden yapılmış kirişlerin yük taşıyıcı elemanlar olarak hareket ettiği karmaşık bir yapıdır. Çerçeve evlerde, rolü başka bir malzeme tarafından oynanan klasik duvarlar yoktur. Çerçeve evlerin bu tür bölümleri veya panelleri, çerçeve panellerinden veya sandviç panellerden yapılır. Başarılı bir mimariyle, çerçeve evlerin görünümü neredeyse tek gücüdür.

Pratikte karşılaştıralım:

Çerçeve evleri anlatan yazılarda, klasik teknolojiler kullanılarak inşa edilen ahşap evlerin sahip olduğu avantajlara göre avantajlar verilmektedir.

! Temelde tasarruf ve büzülme yok

Doğru, çünkü çerçeve evler hafiftir. Ancak bunun başka bir yanı var. Büzülmeyi dışlamak için, Belarus kumlu tınlı koşullarında kolay olmayan çerçeve evlerinin altındaki toprak tabanını dikkatlice hazırlamak gerekir. Bu nedenle, çerçeve evine daha yüksek stabilite sağlayacak hafif bir temel kurulmaktadır. Ancak, bir bardan evler de büyük olmayan bir temel üzerine, dolayısıyla yöntemlerle inşa edilir. ve inşaat fiyatında önemli farklılıklar yoktur.

! Dayanıklılık, çevre dostu, güç:

Çerçeve evler böyle özelliklere sahip değildir. Bunun nedeni yapay malzemelerin kullanılmasıdır. Çerçeve evler inşa edilirken, çok sayıda bağlantı elemanını sabitleme yöntemleri uygulanır, bu da olumlu bir sonuç verir, ancak bir çerçeve ev asla bir kütük veya çubuktan yapılmış bir duvardan daha güçlü olmayacaktır. Çerçeve evlerde en önemli şey net geometridir. Bozulmalar kararlılık kaybına ve hatta! tüm yapının çöküşüne. Tatil köylerindeki eğik çerçeve evler buna bir örnektir. Uzmanların önerdiği gibi, bir çerçeve evinin destekleyici yapılarının incelenmesi, şüpheli sesler - gıcırtı, çatırtı, ortaya çıktığında - alarmı hemen çaldığında yapılmalıdır. Çerçeve ev zaten çözülmeye başlasa da, yapıyı düzeltmek neredeyse imkansız olacaktır. Lamine kaplama keresteden yapılmış bir ev satın almak, mal sahiplerini bu tür olaylardan kurtarır: bu tür evlerdeki yük, tüm yapısal elemanlara eşit olarak dağıtılır.

! Rahatlık ve konfor:

Bir çerçeve evin hafif yapısı, içinde yaşamanın gerçekten rahat ve sıcak olması için ısı yalıtımı için özel önlemler gerektirir. Sonuç olarak, çerçeve evler, kaliteli çerçeve evler ile yapıştırılmış lamine ahşap kullanan yapılardan daha pahalıdır.

! Doğal güzellik:

Doğallığı korumak için, karkas evlerdeki taşıyıcı kirişler arasındaki boşluklar ahşap esaslı malzemelerle doldurulabilir ancak bu durumda maliyet tasarrufu anlamsız olacaktır. Ve diğer ısıtıcılar - mineral yün, polistiren - bu tür bina çözümlerinin doğal güvenliği hakkında iddiada bulunmaya izin vermez. Çerçeve evlerin iç atmosferi, geleneksel bir şekilde inşa edilmiş doğal ahşap evlerde oluşturulan mikro iklimden önemli ölçüde farklıdır: ahşabın "nefes alma" kabiliyetine bağlı optimum nem ve kimyasal bileşikler, metal ve plastik yerine doğal aromalar.

"İ" nin üstündeki noktalar:

Çerçeve evler geçici ikamet için uygundur, çünkü Masif ahşap evlerin sunduğu parametrelere ulaşmak için, önemli bir yalıtım için harcamanız gerekecek ve yapay ısıtma, önemli malzeme maliyetlerine ve binalarda kuru havaya yol açacaktır. Bu nedenle sadece sıcak mevsimlerde yaşanabilen yapı grubuna çerçeve evler eklenebilir.
İkincisi, hayalet modayı kovalamak ve tartışmalı geçici bir etki yaratacak kararlar vermek gerekli mi? Masif ahşap evler için güvenilir ve estetik açıdan hoş seçeneklerle. Dahası, emlakla ilgili olarak, uzmanlar kendiniz üzerinde deney yapmamanızı ve zamana göre test edilenlere güvenmemenizi tavsiye ediyor.

Sonra ne yapacağız?

Her insanın bir hayali vardır: kendi evini inşa etmek veya satın almak. Başınızın üzerinde sıradan bir çatının varlığıyla bile ilgili değil - her şey daha kolay. Ev rahatlığın sembolü, güçlü bir aile, bir dönüş noktası ve hayatın etrafında döndüğü bir dayanak noktasıdır. Bu nedenle, bir evin bu tür nitelikleri; güvenilirlik, kötü hava koşullarına dayanıklılık, odalarda ısıyı muhafaza etme ve en önemlisi dayanıklılık, onlarca ve belki de yüzyıllarca ayakta kalabilme yeteneği gibi önemlidir. Sadece duvar malzemesini seçmek kalır. Görünüşe göre mevcut çeşitlilikle daha basit ne olabilir?

Deneyimsiz geliştiricilerin farkında olmadığı birçok tuzağın bulunduğu yer burasıdır. Dürüst olmak gerekirse, çoğu "ucuz ve neşeli inşa etme" ilkesinden hareket ediyor. Bununla birlikte, bu yaklaşım, hafif bir ifadeyle, inşaat sektörünün mevcut gelişmesiyle birlikte kabul edilemez. Ve bu bağlamda, özel bir konut evinin inşası için en uygun fiyatlı seçenekleri ele alacağız - bir çerçeve ev veya bir dizi ahşap veya kütükten bir ev. Günümüzde bunlar, en çok sevilen hayallerini gerçekleştirmekten bir adım uzaktaki insanlar tarafından kullanılan maliyet açısından en cazip çözümlerdir.

Çerçeve ev ve masif ahşap evin fiyatı
Acemi bir geliştiricinin ilk dikkat ettiği şey fiyattır. Ev başına 5-10 bin dolarlık fark bile birçokları için önemli ve bu gibi durumlarda yıllarca çalıştıktan sonra ne olacağını düşünmeden daha ucuz bir evi tercih ediyorlar. İnsanları anlayabilirsiniz: her zaman yeterli para yoktur, ancak konut inşası söz konusu olduğunda, ödün verilemez: kalite ihmal edilemez, çünkü anahtar teslimi bir ev inşa etmeyi teklif ettikleri ve hatta ucuz oldukları, hangi problemlerle ilgili konuşmazlar? kişi kısa sürede çarpışacaktır.

Bir şeyin yoktan yaratılabileceğine inanarak, modern teknolojiler hakkındaki yanılsamalarla kendinizi beslememelisiniz. Talaştan bir ev inşa edemez ve bunun tam teşekküllü bir ahşap ev olduğunu iddia edemezsiniz. Bir "talaş" ev asla profilli kütüklerden veya yuvarlak kütüklerden yapılmış bir ev kadar sıcak olmayacaktır. Bu nedenle, yüzlerce yıllık kullanımda olumlu bir üne kavuşan duvar malzemesini seçin ve satın alın. Bir tuğla ev inşa etmeye karar verirseniz - inşa edin, ancak güçlü bir ısıtma sistemine sahip olması gerektiğini unutmayın.

Masif ahşaptan bir ev yapmaya karar verirseniz, inşa edin ve asırlarca ayakta kalması için sıradan bir bakım ve normal bir tutum gerektirdiğini unutmayın. Talaş veya tahtalardan bir ev inşa etmeye karar verirseniz - inşa edin, ancak gücünün derecesinin son derece düşük olduğunu ve hizmet ömrünün kritik derecede sınırlı olduğunu unutmayın.

Şimdi de "nesir" den matematiğe geçelim ve evin projesi aracılığıyla duvar malzemesinin değerlendirildiği belirli rakamlar verelim. Yukarıda yazdığımız gibi, bir çerçeve ev ile lamine kaplama keresteden yapılmış bir evi karşılaştıracağız. 2016 yılının başında Belarus'ta, anahtar teslimi montaja hazır bir dizi yapıştırılmış lamine ahşap evin maliyeti 1 metrekare başına yaklaşık 268 Euro'dur. Profilli bir çubuktan yapılmış bir evin metrekaresi biraz daha ucuza mal olacak.

Aynı zamanda, anahtar teslimi bir çerçeve evin bir metrekaresinin maliyeti 200 ila 300 ABD doları arasında değişiyor. Birisi şöyle diyecek: "Daha düşük fiyat kategorisinde inşa ederseniz, bir çerçeve ev inşa etmek daha karlı." Pek de öyle değil, bu sadece madalyonun görünen tarafı: Evlerin maliyetini operasyonlarının yıllarına dağıtırsanız, masif ahşaptan yapılmış bir ev en avantajlı ve karlı görünüyor. Birincisi, daha az kapsamlı inceleme gerektirir.

İkincisi, koruyucu bir maddeyle işlem gördükten sonra ahşap, olumsuz etkenlere - böceklere, mantarlara ve çürümeye - on yıllarca dayanıklıdır. Aynı zamanda, dedikleri gibi, burada bir çerçeve evin verimliliği minimumdur: malzemelerin çoğu yapay olarak, endüstriyel bir şekilde üretilir, bu nedenle dayanıklılıkları arzulanan çok şey bırakır ve bu nesnel bir gerçektir. Masif çam ve suntadan yapılmış bir çubuk veya kütüğü bir blok ev ile karşılaştırın: zaman ve nemin etkilerine daha uzun süre dayanacak mı?

Daha ucuz fiyatlar arayışında, yıllar geçtikçe neşesi kaybolan düşük bir fiyattan ve çerçeve evin duvar panellerinin hızlanan bozulmasından sadece anlık bir etki elde edebilirsiniz. Böylece yıllar geçtikçe yenilenmesi için aile bütçesinden daha fazla para tahsis edilmesi gerekecek, ancak evin satış değeri artmayacak ve yeni bir ev satın alma düzeyinde kalacak hatta azalacaktır.

Sonuç: Bir çerçeve ev, kendisine yatırılan fonları haklı çıkarmaz, ayrıca, daha düşük fiyat kategorisindeki çerçeve evlerin inşaattan sonra nasıl göründüğünü anlamanız gerekir:

Düşük fiyatlı çerçeve evler:

Ve bu, ahşap evlerin, şirketten masif ahşaptan yapılmış çerçeve evlere nasıl benzediğini gösteriyor - Archiline Evleri:Duvar malzemelerinin ısıl iletkenliği:
Bu bölümde, yukarıdakileri görsel olarak doğrulamaya ve duvar malzemelerini ısıl iletkenlik katsayısı ile karşılaştırarak yapmaya çalışacağız. Bu, inşa edilen evin sıcak olup olmayacağının belirlendiği ana göstergedir. Ayrıca, yaşam alanlarının mikro iklimi duvar malzemesine bağlıdır - fazla nem olmaması için hava değişimi yeterli olmalıdır, bu nedenle küf ve soğuk.

Bildiğimiz gibi, Belarus'taki çerçeve evler, içine mineral yünün serildiği duvar panelleri oluşturularak veya şantiyede çerçeve yeniden inşa edilerek inşa ediliyor. Bazı durumlarda, bu tasarım, tabiri caizse, ısı tasarrufu etkisini arttırmak için köpük ile desteklenir. Ama başarıldı mı? Böyle bir yaklaşım, evde insan yaşamı için normal bir mikro iklimin yaratılmasını ve sürdürülmesini sağlayacak mı? Sorular-sorular. Bu ısıtıcıların özelliklerini derinlemesine inceleyen ve kesin bir kanaat oluşturan uzmanların görüşüne dönelim. Bu nedenle, mineral yünün, yapı malzemeleri ile yapılan çeşitli deneylerle onaylanan yoğunlaşma biriktirebildiğini iddia ediyorlar.

Sonuç olarak, bir sünger gibi çerçeve ev nem biriktirecek ve bu da sadece ahşap yapılara değil aynı zamanda mobilyalara da hızlı bir şekilde zarar verecektir. Bu çürüme ve yoksulluk kokusu, 20 yıllık çerçeve evlerde kamp alanlarında yaşayan herkes tarafından biliniyor. Başka bir soru ortaya çıkıyor: bu bölge sakinlerinin sağlığını etkiler mi? Evet, bu sorunu gündemden çıkarmak için buhar geçirmez bir zar kullanabilirsiniz, ancak daha sonra duvarlar nefes almayı durduracak, yani ev tıkanacak, bu da içinde küf oluşumuna yol açacaktır. Birisi, bu tür sorunların bir havalandırma sistemi oluşturarak çözüldüğünü söyleyecektir, ancak böyle bir adımın maliyeti yüksektir ve bu, evdeki ısıyı açık bir şekilde korumaya yardımcı olmayacaktır.

Örneğin, bir çerçeve evin duvarında yalnızca bir havalandırmalı hava boşluğu oluşturmak, büyük bir para ve zaman yatırımı gerektirecektir. Bu nedenle, bir çerçeve evin nihai fiyatı oldukça yüksek olacaktır ve buna tüm operasyonel özelliklerini periyodik olarak korumak için gerekli olan parayı eklerseniz, böyle bir seçimin çekiciliği, böyle bir gerektirmeyen profilli veya yapıştırılmış kirişlerden yapılmış bir evin arka planına karşı hızla kaybolur. yakın ilgi.

Aynı zamanda ahşap, yüksek kaliteli ve ucuz Belarus evlerinin inşa edildiği profilli kirişler, yapıştırılmış kirişler veya kütükler gibi ısı iletkenliği ve buhar geçirgenliği açısından ideal özelliklere sahiptir. Yukarıda belirtilen parametreler açısından ahşap evler, konutlarda maksimum çevre temizliği ve sağlıklı bir mikro iklimin oluşturulmasına ve korunmasına katkıda bulunur. Özellikle çamın ısıl iletkenliği çok düşüktür ve 0,09 W / m * ºC'dir. Buhar geçirgenliği ile ilgili olarak, en yüksek 0,32 Mg / m * h * Pa'dır.

Bu neden oluyor? Gerçek şu ki, ahşabın mikro yapısı, gövdeye 500 kg / m3 gibi nispeten düşük bir yoğunluk sağlayan boru şeklindeki liflerdir. Karşılaştırma için: betonarme için bu rakam 2500 kg / metreküp. m ve termal iletkenlik katsayısı 2.04 W / m * ºC'dir. Mineral yününün ısıl iletkenliği 0,056 W / m * ºC olmasına rağmen ıslandığında özelliklerini neredeyse yarı yarıya kaybeder! Şimdi bana söyleyin: Duvarların içine en sıradan mineral yünün serildiği, her yıl performansını kaybeden bir çerçeve ev inşa etmek ister misiniz?

Bu bölümü kısaca özetleyelim.
Profilli kerestenin ısı iletkenliği düşüktür, bu da nispeten küçük kalınlıktaki duvarlara sahip ahşap evler inşa etmeyi mümkün kılar, ki bu elbette finansal açıdan daha karlı. Örneğin, termal iletkenlikte 100 mm kesitli profilli bir kirişten yapılmış bir duvar, 510 mm kalınlığındaki bir tuğla duvarla (iki tuğla genişliği!) Aynıdır. Daha gevşek olan tabakanın ahşaptan çıkarılmasıyla benzer bir etki elde edilir, böylece malzemeden iç gerilim giderilir ve ahşap kuruduğunda çatlaklar önlenir. Örneğin, 125X150 mm kesitli profilli bir çubuk alırsak, termal iletkenliği 240 mm çapında bir kütük ile tamamen aynı olacak şekilde daha da yüksek olacaktır!

Ek olarak, profilli ahşaptan yapılmış evler ve lamine kaplama keresteden yapılmış evler, belirli teknolojik çözümlerin kullanılması nedeniyle ek ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Özellikle, kereste tüm uzunluğu boyunca birbirine ve kilit köşe eklemine sıkıca oturur. Böylelikle hiçbir mineral yün, köpük plastik veya başka herhangi bir yalıtım en sıradan ahşapla karşılaştırılamaz - onlarca yıl ve hatta yüzyıllarca yüksek performans özelliklerini koruyabilen doğal bir malzeme!

Ahşap karkas evlerin ve ahşap evlerin dış / iç kısmı
Bir bardan evler, bir kural olarak, dış kaplamaya ihtiyaç duymaz: Binanın cepheleri çekici görünür, bölgenin herhangi bir çevresine mükemmel bir şekilde uyar ve mimari yazlık bina ve geleneksel mimari tarzı uzun zamandır klasik hale gelmiştir. Ancak bir çerçeve ev, cephelerinin dikkatlice bitirilmesini gerektirir. Yukarıda, duvar malzemesinin özelliklerinden dolayı, dikkat edilmesi gereken, ucuz olmayan ve projenin maliyetini oldukça ciddi şekilde etkileyen hava boşlukları teknolojisinin kullanılması gerektiğini yazdık.

En az direnç yolunu izlerseniz ve bir çerçeve evin cephesini bitirmek için en ucuz ve en uygun fiyatlı malzemeleri kullanırsanız, örneğin dış cephe kaplaması, istenen etkiyi bekleyemezsiniz - konut binalarında uygun bir mikro iklim. Ek olarak, bir çerçeve evini bitirmek için kullanılan malzemeler, kural olarak, yapay malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle, belirli bir toksisite yüzdesine sahiptirler ve bu, böyle bir evde yaşayan bir kişinin sağlığını etkileyemez, ancak etkileyemez. Yalnızca en pahalı malzemeleri kullanırsanız, istenen hedefe ulaşmanın amacı kaybolur: ucuz bir ev inşa etmek, çünkü artık böyle olmayacak.

Profilli keresteden yapılmış bir evin veya lamine kaplama keresteden yapılmış bir evin cephelerini bitirmek için malzemelerle ilgili olarak, çoğu durumda bunlar, ahşap yapıya nüfuz etme potansiyeli yüksek olan doğal kaynaklı reçine ve yağlardan yapılan en yaygın emprenyelerdir. Bu tür malzemeler nispeten ucuzdur ve uygulama süreci çok zaman almaz ve tüm işler pahalı uzmanların katılımı olmadan yapılabilir. Böylece, profilli ahşaptan yapılmış bir evin, lamine kaplama keresteden yapılmış bir evin bakımı daha kolaydır ve bu, cüzdanın kalınlığını etkilemez.

Bir çerçeve evin içi büyük ölçüde tasarlanmış yapıya bağlıdır, her bir elemanı bir bağlantıya sahiptir, bu nedenle, inşaat sürecinde mutfak veya oturma odasının boyutu değişirse, bu, zamandan, cüzdandan ve tüm evin gücünden ödün vermeden yapılamaz. Duvar panelleri veya bir çerçeve, tüm bu manipülasyonlara izin verecek stabiliteye sahip değildir ve bu, malzemelerin ciddi ve hızlı aşınmasına neden olur.

Evet, karkas evlerin bazı projeleri değişiklik yapma imkanı sağlıyor ancak bu işler çok hacimli, uygulaması zor. Anahtar teslimi bir çerçeve ev seçerken böyle fedakarlıklar yapmaya değer mi? Aynı zamanda, bir bardan bir ev, yüksek mukavemeti nedeniyle, odaların düzeninde çeşitli değişiklikler yapmayı, boyutlarını, konfigürasyonlarını değiştirmeyi mümkün kılar. Böylece, yıllarca çalıştıktan sonra bile, mal sahipleri herhangi bir mimari tarzda bir iç mekan yaratma fırsatına sahip olacaklar.

Archiline Log Houses'ın en düşük fiyat kategorisindeki yuvarlak kütüklerden yapılmış bir ahşap evin içi:Bir çerçeve evin dezavantajları
Toksisite. Çerçeve evlerin, içinde yaşayan insanların sağlığı üzerinde en iyi etkiye sahip olmadığı tartışılmaz bir gerçektir. İnşaat sırasında böyle bir evin maliyeti ne kadar ucuzsa, kurucu unsurlarının yüksek derecede toksik olma olasılığı o kadar yüksek olur. Örneğin, yönlendirilmiş şeritli panolar (OSB-3) yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çevreleyen alana tehlikeli uçucu maddeler salan fenol-formaldehit reçineleri içerirler. Ayrıca mineral yün, malzeme aşınması nedeniyle yıldan yıla büyüyen kanserojen bir toz kaynağıdır.

MASİF AHŞAPTAN ARŞILİN EVLERİ:

OSB'DEN ÇERÇEVE EVİ:

Yangın Güvenliği. İçten fıçı tahtası ile kaplanmış bir çubuk ve levhalardan bir çerçeve ev inşa edilmiştir. Bu malzemeler son derece yanıcı olarak sınıflandırılır. Yangın geciktirici solüsyonlarla ek işlem, yalnızca çerçeve evin kanserojen bileşenini artırır. Birçoğu, profilli kirişlerden yapılmış evlerin de son derece yanıcı olduğunu fark edecek, ancak bu gerçek uygulama ile doğrulanmadı: dikey bir çerçeve üzerindeki ince bir kaplama, yapıların 150 mm kesitli profilli kirişlerden veya yapıştırılmış kirişlerden çok daha hızlı çökmesine neden olarak alev alır ve çöker. Kütüklerden veya kirişlerden yapılmış masif ahşap duvarlar, yangın sırasında pratik olarak çökmez ve yanma sırasında toksik bileşikler yaymaz, bu da evin sahibinin, özellikle evin bir gürültü yangın alarmı ile donatılmış olması durumunda, bir taş evden daha tehlikeli bir şekilde çıkmasına izin vermez.

Güç. Bir çerçeve ev projesi, ek yük - rüzgar, kar beklentisiyle oluşturulmalıdır. Çerçeve evler kasırgalara dayanıklı değildir. Buna ikna olmak için Amerika Birleşik Devletleri'nde şiddetli kasırgalar hakkındaki video raporlarının görüntülerine dönmek yeterli: çerçeve evler kartlar gibi dağılmış durumda. Ayrıca, bir çerçeve evin duvar panelleri minimum vandal direncine sahiptir ve istenirse ekipman kullanılmadan delinebilir / imha edilebilir. Bütün bunlar birlikte çerçeve evine 20-30 yıllık bir hizmet ömrü sağlar.

Kemirgenler. Çerçeve evde çok sık olarak fareler ve sıçanlar yaşamaktadır. Duvardaki mineral yün, kemirgenlerin yaşaması için ideal bir yerdir.

Bu yazıda, bir çerçeve evin dezavantajlarını açıklıyoruz. Bu tip konut yapısının tüm özelliklerini anlamak önemlidir, dezavantajları her zaman avantajlardan üstündür ve bir çerçeve ev inşasına para harcadığınız gerçeğiyle yaşamak çok zordur ve şimdi mineral yünden toz soluduğunuz için sağlığınız bozulur.

Masif ahşap evlerin avantajları
Ahşap bir ev, on yıllarca, belki de asırlar sürecek. Çürüme süreci son derece yavaş olacak, bu da çerçeve evler hakkında söylenemez. Gerekirse, bir bardan bir ev demonte edilebilir ve başka bir yere taşınabilir, yenisini gereksiz problemler olmadan yeniden birleştirebilir.
Bir çerçeve ev ile bu tür manipülasyonlar yapmak imkansızdır.

Ahşap bir ev çevre dostudur ve sağlığı destekler: iğne yapraklı ağaçlar, alerjenleri, tozu ve daha fazlasını etkisiz hale getiren uçucu maddeleri çevreye yayar. Bir çerçeve evin teknolojisi bunu sağlayamaz, çünkü istenen terapötik etkiyi elde etmek için iğne yapraklı ağaç kullanımı önemsizdir.

Profilli ahşaptan yapılmış bir ev birkaç ay içinde inşa edilir, konut binalarının içindeki cephelerin ve duvarların ek olarak pahalı bir şekilde bitirilmesini gerektirmez: ahşap doku güzel görünür ve her türlü iç stille uyumludur.
Kereste birbirine güvenilir bir şekilde bağlanır ve bu da yapıya mümkün olan maksimum mukavemeti, kötü hava koşullarına karşı direnç - rüzgar ve yağış sağlar.

Eğimli yağmurlar bile, duvar malzemelerinin sıkı bir şekilde bağlanması nedeniyle kirişler arası boşluğa su çekemez. Ahşabın koruyucu bileşiklerle ek işlenmesi, yağlı bir film ilkesine göre çalışır: nem, kerestenin yüzeyinden kolayca yuvarlanır. Sonuç olarak, bu tür duvarlar donmaz ve ahşap evin kendisi en şiddetli donlarda bile sıcak kalır. Kanada evleri bu teknoloji kullanılarak yapılmıştır. Soruyu sorduklarında: yüksek kaliteli, ucuz bir ev nereden alınır, örneğin profesyonel bir inşaat şirketi ile ahşap konut yapımı gibi zamana göre test edilmiş yöntemlere dönmelisiniz - Archiline Log Houses

Toplam:
Çerçeve evler, uygulama için kabul edilebilir bir seçenektir, ancak yapı malzemelerinin seçiminde, güvenlik - sıhhi ve yangın açısından değerlendirilmesinde çok fazla çalışma gerektirir. Bunu kendi başınıza yapmak her zaman mümkün değildir ve geliştiricilere de inanmak zorunda değilsiniz: kâr peşinde koşan birçok şirket ucuz malzemeler kullanma eğilimindedir.

Profilli keresteden bir ev veya lamine kaplama keresteden bir ev inşa ederseniz bu gerçekleşmeyecektir. Ahşap ahşaptır - yalnızca işlenebilen doğal bir malzemedir. Ahşabı korumak için yine doğal kökenli Fin yağları ve reçineleri kullanıyoruz ve genel olarak dışarıda yani evin cephelerinde uygulanıyor, bu nedenle insan sağlığı üzerindeki etkisi minimum seviyede.

Çerçeve konstrüksiyonu, yalnızca geçici konut sahibi olmanın gerekli olduğu durumlarda, konfor ve güvenlik seviyesine, geçici kulübelere, kır evlerine, bina kabinlerine ilişkin zorlu iddiaların olmadığı durumlarda uygundur.

Çerçeve evler ahşap olanlardan daha ucuz değildir, mimarlık departmanımızla iletişime geçin ve size çerçeve evlerden daha pahalı olmayan masif ahşap evlerin projelerini göstereceğiz, ancak bir çerçeve evin keyfi, operasyonel özelliklerinden hızla gölgelenecek ve masif ahşaptan yapılmış bir ev sizi ve torunlarınızı uzun yıllar memnun edecek.

ArchiLine'dan ortalama fiyat kategorisindeki masif ahşaptan yapılmış birkaç ahşap ev:П

En yüksek fiyat kategorisindeki çerçeve evlerin nasıl göründüğünü BURADA görebilirsiniz!

Anahtar teslimi çerçeve ev yapımı, Belarus inşaat pazarındaki en popüler tekliftir!

Anahtar teslimi çerçeve evler başlangıçta bir temelin inşasını gerektirir. Özellikleri nedeniyle ahşap karkas evler çok hafiftir ve sağlam temeller gerektirmez. Genellikle sütunlu veya bant tipinde temeller oluştururlar ve bir çerçeve evin inşasına başlarlar.

Anahtar teslimi bir çerçeve evin inşası sırasında, içi boş bloklara dayanan betonarme monolitik bir temel yapılır. Bu tür malzemeler fiziksel olarak nötrdür ve iyi ısı yalıtım özelliklerine sahiptir - bu, evin iyi ısınmanın varlığında yıl boyunca yaşam için kullanılmasına izin verir.

Anahtar teslimi bir çerçeve ev inşa ederken, daha sonra ahşap duvarların monte edildiği bitmiş temel üzerine bir astar ahşap çubuk monte edilir - bu çubuğa astar çubuğu denir. Belarus'ta iyi bir çerçeve konut binası inşa etmek için, temel ile destek çubuğu arasına su yalıtımı yapılması gerekir. Çerçeve evler inşa edilirken, astar için antiseptiklerle işlenmiş yerel ağaç türlerinin kullanılması zorunludur. Beyaz Rusya'nın iklim özellikleri nedeniyle, kalıcı ikamet için bir çerçeve ev kullanmak için iyi bir ısınmaya dikkat etmeniz gerekir.

Minsk şehrinde çerçeve evlerin üretimi, inşaat malzemelerinin ortalama kalitesi ve reklamı yapılan düşük maliyet nedeniyle yaygınlaştı. Alçak çerçeveli evler satın alın veya krediyle kendi bireysel inşaatlarını sipariş edin, hemen hemen herkes için reklam tarafından sunulmaktadır.

Anahtar teslim çerçeve ev montaj teknolojileri

Çerçeve evlerin projeleri ve bunlar için fiyatlar, müşterinin bireysel finansal yeteneklerine göre hesaplanır, ancak hepsi, çerçeve evinin geri kalanının monte edildiği evin tabanına ahşap bir çerçeve monte edilmesi gerçeğiyle birleştirilir. Bir çerçeve evin imalatı,% 18 ila 27 nem içeriğine kadar kurutulmuş çam gibi bir ağaç türü gerektirir. Ek olarak, küf oluşumunu önleyen özel antiseptiklerle muamele edilir, bu da yapıştırılmış panellerle kaplanmış anahtar teslimi çerçeve evlerin yapımına izin verir. Çerçeve evlerin yapıldığı tüm yapı malzemeleri, çürümeye karşı dirençlerini önemli ölçüde artıran özel bir bileşikle işlenir.

Ucuz anahtar teslimi çerçeve evler, bir çatı oluşturmak için galvanizli plakalarla tutturulmuş dikey ve yatay kirişleri kullanır. Anahtar teslimi bir çerçeve evin çatısını kurarken, fiyat, kirişlerle kaplı evin açıklığının uzunluğuna bağlı olarak malzemelere bağlı olabilir.

Çerçeve evlerin anahtar teslimi yapımı, ayrı bir OSB pano seçimi gerektirir. Bir çerçeve evinin yüksek kaliteli bir anahtar teslimi inşaatı için, bir inşaat şirketi, malzeme seçerken müşterilerin isteklerini ve finansal yeteneklerini dikkate alır.

Şirketler hem pahalı çerçeve evler inşa ediyor hem de pahalı konutlar değil. Çevrimiçi kataloglarda, ziyaretçiler güzel çerçeve evler görecek, inşaat için bir proje ve malzeme seçecekler.

(2020'deki İskandinav ahşap evini, Belarus'ta inşa edilen 110 m²'lik "Dina's Morning" projesi):We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar çerçeve evler , puede:

Más de la sección Ahşap ev çeşitleri

  Kanada tarzında teraslı ahşap ev - "Sistem" projesi Kanada'dan elle kesilmiş ahşap evler: üretim yeri Kanadalı Kanada şirketi Log People, şimdiden 1.300'den fazla ev üretti. Yukarıdaki fotoğraf, bininci evin montajının tamamlanmasının ciddi anını ...
   Yarı ahşap evler (çerçeve evler) kökeni: Fachwerk, kelimenin tam anlamıyla bölümlerden veya panellerden oluşan bir yapı anlamına gelen güzel bir Almanca kelimedir. Yarı ahşap evler, görünüşü güzellik ve estetik ile ayırt edilen ona tam olarak ...
   © 2024 ArchiLine Wooden Houses
   114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                                 

   El sitio funciona con Nestorclub.com