x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

Yarı ahşap evler

Yarı ahşap evler Yarı ahşap evler (çerçeve evler) kökeni:
Fachwerk, kelimenin tam anlamıyla bölümlerden veya panellerden oluşan bir yapı anlamına gelen güzel bir Almanca kelimedir. Yarı ahşap evler, görünüşü güzellik ve estetik ile ayırt edilen ona tam olarak karşılık gelir. Bununla birlikte, inşaatlarının teknolojisi, isminden açıkça anlaşılmaktadır.

"Archiline" şirketi, klasik yarı ahşap ev inşa etme teknolojisini terk etme yoluna gitti. Yarı ahşap evlerin fotoğraflarını vermeyeceğiz, ancak projesi yarı ahşap bir ev projesinden yeniden yapılan ve yarı ahşap bir evin ve bir diziden ahşap evlerin sahip olduğu en iyi şeyleri toplayan Archiline şirketinin "Kara Orman" evini göstereceğiz: büyük pencereler, alan, ışık, sıcaklık ve ahşap duvarların güvenilirliği. "Kara Orman" evi, bir ısı pompası ve bir ılık su süpürgesine dayalı bir ısıtma ve su ısıtma sistemine sahiptir!

Yarı ahşap bir ev projesine dayanan "Kara Orman" evinin mimarisi basit ve özlü. Standart olmayan şekillerin açık terasları, binaya uyum ve ifade katar. Camlı cephenin tasarımı için olağanüstü bir gri ton aralığı seçildi.

Zemin kat planı:

Oturma odası:

Mutfak: "İkinci ışıktan" görünüm:

Birinci kat yatak odası:

Sauna: Buhar odası:İkinci kat planı:

"Kara Orman" ahşap bir evin yaz fotoğrafları:

Archiline şirketi neden klasik yarı ahşap ev inşaat teknolojisini terk etti?

Lamine kaplama keresteden yapılmış evler, bu belirli ahşap ürünün bir yapı malzemesi olarak kullanılmasını gerektiriyorsa, yarı ahşap evler, ana yük taşıyıcı elemanların hem masif ahşap hem de lamine kaplama keresteden yapılmış kirişler olduğu karmaşık bir yapıdır, kısacası bir çerçeve evdir.

Özleri farklıdır: yarı ahşap evler - çerçeve evlerin, rolü başka herhangi bir malzeme tarafından oynanabilecek duvarları yoktur. Mimarın fikrine ve yapım tarzına bağlı olarak, yarı ahşap evlerin bu tür bölümleri veya panelleri, çerçeve panelleri, metal sandviç paneller ve hatta cam çerçeveler veya vitray pencereler şeklinde ahşaptan yapıldığı için herhangi bir ağırlık merkezine sahip değiller. Tüm inşaat teknolojisini dikkatlice analiz ederseniz, yarı ahşap evlerin estetik görünümünün, bu tür Avrupa özgünlüğüne pek alışık olmadıkları enlemlerimizdeki neredeyse tek gücü olduğu sonucuna varabilirsiniz.

Pratikte karşılaştıralım:

Çoğu zaman, yarı ahşap evleri anlatan makaleler, klasik teknolojiler kullanılarak inşa edilen ahşap evlerin sahip olduğu avantajlara kıyasla bu yapıların birçok avantajından bahsederler.

! Temelde küçülme ve tasarruf yok:

Bu, beyan edilen gerçeklikle tamamen tutarlıdır, çünkü bu tür yapılar hafiftir. Ancak bu "madalya" nın başka bir yanı var. Büzülme sürecini tamamen ortadan kaldırmak için, Belarus kumlu tınlı koşullarında son derece zor olan yarı ahşap evlerin altındaki toprak tabanını dikkatlice hazırlamak gerekir. Bu nedenle, çoğu durumda, yine de, tüm yapıya daha yüksek bir stabilite sağlayacak olan hafif bir temel gerçekleştirilir. Ancak, lamine kaplama keresteden yapılmış evler, çeşitli masif olmayan temel türlerine de inşa edilir, bu nedenle, yukarıdaki inşaat yöntemlerinde belirgin bir fark yoktur.

! Güç, dayanıklılık ve çevre dostu:

Yarı ahşap evler - çerçeve evler böyle parametrelere sahip değildir. Bu, esas olarak modern yapay malzemelerin kullanılması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu tür yapıları inşa ederken, genel olarak olumlu bir sonuç veren, ancak asla bir çubuk veya kütükten yapılmış bir duvardan daha güçlü olmayacak olan çok sayıda bağlantı elemanını bağlama yöntemleri sağlanır. Yarı ahşap çerçeveli evlerde en önemli şey net bir geometri gözlemlemektir. En ufak bir bozulma, stabilite kaybına ve hatta tüm yapının çökmesine neden olacaktır. Çok sayıda yazlık evdeki çarpık çerçeve evler bunun kanıtıdır. Uzmanların önerdiği gibi, bir çerçeve evin temelini ve destekleyici yapılarını yüksek düzenlilikle incelemek ve şüpheli sesler göründüğünde - çatırtı, gıcırtı - hemen alarmı çalmak gerekir. Çerçeve evi eğilmeye başlasa da, onu düzeltmek neredeyse imkansız olacak. Lamine kaplama kereste veya kütüklerden yapılmış duvarları olan bir ev satın almak, sahiplerini bu tür rahatsızlıklardan kurtarır: bu binalardaki tüm yük, istisnasız tüm yapısal elemanlara eşit olarak dağıtılır. Yarı ahşap evlerin önemli bir avantajı özel görünümleridir. Ancak burada bile, mimari aşamada doğru yaklaşımla, yapıştırılmış kirişlerden yapılmış bir ahşap evin görünümü daha kötü olmayacak (yukarıdaki fotoğrafa bakın)

! Rahatlık ve konfor:

Bu tanımlarla tam olarak tartışılabilir: Avrupalı ​​rahatlık anlayışı gerçeklerimize pek uymuyor. Örneğin, Eski Dünya'nın iklimi, enlemlerimizde meydana gelen sıcaklıklardan önemli ölçüde farklıdır. Bu, hafif bir yapının, içinde yaşamanın gerçekten rahat olması için tüm yapı için ısı yalıtım önlemleri gerektireceği anlamına gelir. Sonuç olarak, bu tür evlerin, yapıştırılmış kirişlerin kullanıldığı benzer yapılardan çok daha pahalı olacağı ortaya çıktı.

! Doğal güzellik:

Böyle bir yapının estetiği, bir yığın pencereye ve diğer açıklıklara sahip olan tüm evin görsel hafifliğinde yatmaktadır. Ancak dışarıdan da kapatılmaları gerekir. Yine yarı ahşap yapılarda taşıyıcı kirişler arasındaki boşluğun doğallığını korumak için ahşap malzemelerle doldurabilirsiniz ancak bu durumda yarı ahşap teknolojisi ilkesi kaybolacaktır. Ve diğer ısıtıcılar - polistiren, mineral yün - artık bu tür tekliflerin doğal güvenliği hakkında iddiada bulunmaya izin vermiyor. Buna ek olarak, yarı ahşap evlerin iç atmosferi, bölgemiz için geleneksel bir şekilde inşa edilen gerçek ahşap evlerde yaratılan mikro iklimden önemli ölçüde farklıdır: ahşabın "nefes alma" kabiliyetine bağlı optimum nem, metal ve camın kimyasal kokuları yerine doğal aromalar.

"İ" nin üzerindeki son nokta:

Uzmanların tavsiyesine göre, yarı ahşap çerçeveli evler, örneğin yerel rüzgarlardan ve geçen arabaların gürültüsünden korunacakları bir orman açıklığı gibi sessiz bir alanda inşaat için en uygun olanıdır.
İkincisi, bu mülk geçici ikamet için uygundur, çünkü Masif bir ahşap evin sunduğu aynı parametreleri elde etmek için, önemli ölçüde yalıtım yapılması gerekecek ve pratik olarak açık binaların yapay olarak ısıtılması, çok önemli malzeme maliyetlerine ve aşırı kurumuş bir iç mekan mikro iklimine yol açacaktır. Bu nedenle, prensip olarak, yarı ahşap evler, sadece sıcak mevsimlerde yaşayabileceğiniz yazlık binalar grubuna atfedilebilir.
Üçüncüsü, hayalet modasını takip etmeye ve tartışmalı bir harici geçici etki yaratacak gereksinimleri karşılamaya değer mi? Daha güvenilir ve estetik olarak kaybolmayan seçenekler varlığında. Gayrimenkul ile ilgili olarak, uzmanlar zamana göre test edilenleri denememeyi ve güvenmemeyi tavsiye ediyor.

Yarı ahşap bir evin 3 boyutlu resmi:Fabrika Alman yarı ahşap ev yaptı:
We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar yarı ahşap evler , puede:

Más de la sección Ahşap ev çeşitleri

  Çerçeve ev mi yoksa lamine kaplama kereste ev mi? - İnşaata başlamadan önce en sık sorulan soru! Avantajlar ve dezavantajlar doğru bir şekilde nasıl karşılaştırılır? Fiyat:% s? Ve sonunda, aynı fiyata bile bir çerçeve ev veya tamamen ahşap bir ev ne ...
   Kanada tarzında teraslı ahşap ev - "Sistem" projesi Kanada'dan elle kesilmiş ahşap evler: üretim yeri Kanadalı Kanada şirketi Log People, şimdiden 1.300'den fazla ev üretti. Yukarıdaki fotoğraf, bininci evin montajının tamamlanmasının ciddi anını ...
   © 2024 ArchiLine Wooden Houses
   114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                                 

   El sitio funciona con Nestorclub.com