x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

Profilli kereste

Profilli kereste Modern inşaat, geçmiş nesillerin deneyimlerine dayanmaktadır. Mevcut eğilimler dikkate alınarak, teknolojiler geliştirildi, günümüzün gereksinimlerine uyarlandı.

Bu süreç bugün bitmiyor. Bu dönüşümün gidişatı, ahşap ev yapımı ile iyi bir şekilde kanıtlanmıştır: kütükler, uygun kirişlere dönüştürülmeye başlanmıştır. Özellikle, profilli meslektaşları bugün inşaat piyasasında en çok talep edilenler haline geldi. Profilli ahşaptan yapılmış bir ev onlarca yıl dayanır, ancak bu yapı malzemesinin tek avantajı bu değildir.Makalenin içeriği:

Profilli ahşaptan yapılmış ev
Ahşap bir evin ahşap konstrüksiyonunun avantajları
Profilli kereste imalatının özellikleri
Profilli ahşaptan yapılmış bir ahşap ev projesi
Sıcak bir ev için profilli çubuğun boyutu
Profilli bir çubuktan bir evin kurulumunun ilk aşamaları
Duvarların konjugasyonu ve kilit köşe birleşim yerleri
Profilli ahşaptan yapılmış bir evin çatısına rehberlik etmek
Profilli ahşaptan yapılmış bir evde pencere ve kapıların montajı
Profilli bir çubuktan bir evin yalıtımı ve işlenmesi
Profilli ahşaptan yapılmış bir evin maliyeti

Profilli ahşaptan yapılmış ev
Profilli kereste, nispeten yeni bir yapı malzemesi türüdür. Konut binaları, evler, müştemilatlar, hamamların yapımında kullanılır. Tüm teknolojik standartlara tabi olarak, ahşaptan yapılmış bir ev, içinde uzun yıllar yaşamak için sıcak ve çevre açısından kabul edilebilir olacaktır. Kirişlerin "nefes alması" nedeniyle böyle bir evdeki atmosfer insan sağlığının güçlenmesine yardımcı olacaktır.


Profilli kereste - 1m3 fiyatı

Profilli keresteden yapılmış evler 2,5 ayda inşa edilir ve bu, arsanın planlanması, temelin imalatı ve diğer ilgili işler dikkate alınarak yapılır. Böyle bir evin fiyatı bir dizi faktöre bağlıdır, bu nedenle ilk aşamada isimlendirilemez, ancak bir evin köpük bloklardan veya tuğlalardan inşa edilmesinden belirgin şekilde daha düşük olacaktır.

Bu yazıda, profilli bir çubuktan bir ahşap evin proje uygulamasının ve kurulumunun tüm yönlerini ele alacağız. Temel olarak, garajlı bir bardan veya iki katlı bir kır evinden ev projeleri alabilirsiniz.

Profilli kereste - 1m3 fiyatı

Ahşap bir evin ahşap konstrüksiyonunun avantajları


Geliştiricilere atıfta bulunarak, bir bardan bir ev inşa etmeyi planlayanların çoğu, yüksek bir bedel ödemek zorunda kalacakları konusunda kararlıdır, bu nedenle, başlangıçta küçük alanlardan evlerin projelerine odaklanırlar. Üstelik iki katlı bir ev inşa etme olasılığını da düşünmüyorlar, bunun sadece maliyetlerini artıracağına inanıyorlar. Aslında işler göründüğü gibi değildir. Bugün, çeşitli fiyat kategorilerinde çok sayıda proje geliştirildi, bu nedenle finansal yeteneklerinizi karşılayacak olanı seçmek kolaydır. İki katlı evlerden bir buçuk ila iki kat daha pahalı olan ahşaptan yapılmış tek katlı evler olduğunu unutmayın. Bu, temelin karmaşıklığından ve belirli mimari çözümlerin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Ana yapı malzemesi olarak profilli kirişlerin kullanılması, bir konut binasını ekonomik olarak inşa etmenin yoludur. Ancak avantajları bununla da sınırlı değildir.

profilli kereste

Profilli çubuğun avantajları:

- uygun şekilde seçilmiş bir proje, küçük bir arsa üzerine bir bardan bir ev yerleştirmenize izin verir;

- proje geliştirme aşamasında, odaların düzeninde değişiklik yapabilirsiniz, örn. yerleşim alanının mevcut bölgesel optimizasyonu;

- temel ve çatı için nispeten düşük maliyetler;

- profilli bir bardan bir evin hızlı inşası;

- ahşap, ısı tasarrufu açısından mükemmel performans ile karakterize edilir, bu nedenle ahşaptan yapılmış bir ev en şiddetli donda bile sıcak olacaktır;

- profil çubuğu kuruluşta yapılır, bu nedenle ek işlemeye ihtiyaç duymaz;

- küçük bir büzülme yüzdesi (kütük evinkinden daha az);

- profilli kereste, duvarların çatlaksız olarak dikilmesini mümkün kılar;

- "oluktaki diken" türünün birleştirilmesi duvarların ısıl özelliklerini artırır;

- 20 cm'den daha kalın profilli ahşaptan yapılmış bir ev ek yalıtım gerektirmez.

profilli kereste çatlak oluşumunu ortadan kaldırır

Profilli kereste imalatının özellikleri


Bu yapı malzemesinin üretim teknolojisi aşağıdaki aşamalardan oluşur:

- kare / dikdörtgen kirişlerin hazırlanması;

- bunları geometri açısından kontrol etmek;

- düğüm, kılavuz çekme, çatlak vb. olup olmadığını kontrol edin;

- kirişlerin profilleme işleminin gerçekleştirilmesi.

Tüm teknolojik işlemler yüksek hassasiyetli ekipmanlarda gerçekleştirilir, bu da çıktıda yüksek kaliteli ürünler elde etmeyi mümkün kılar. Diken-oluk bağlantısı sayesinde, bu tür kirişler, duvarların içine nemin girmesine izin vermeyen, birbirine mükemmel şekilde oturur, bu nedenle ahşabın ıslanması ve bükülmesi olmaz. Yüksek kaliteli ahşap evlerin elde edildiği yüksek kaliteli malzemeden.

Profilli ahşaptan yapılmış bir ahşap ev projesi


Profilli kereste, özel bir yaklaşım gerektiren bir malzemedir. Bir ahşap ev projesi geliştirilirken birçok husus dikkate alınmalı, birçok yapısal elemanın operasyonel yetenekleri hesaplanmalıdır.

Bizim de dahil olmak üzere birçok geliştirici şirket, profilli bir bardan bir ev inşaatı onlardan sipariş edilirse, hazır standart projeleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu projelerde, inşaat malzemeleri ve işin fiyatı (ortalama) zaten hesaplanmıştır, bu da tüm projenin maliyeti hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.

Bireysel bir projeye ihtiyaç varsa, mimarlarımız en talepkar müşterinin gereksinimlerini dikkate alarak onu geliştirecektir.

Evlerin tasarımına kendi başınıza girmemelisiniz, çünkü yalnızca kalifiye bir uzman birçok yapısal elemanın operasyonel yeteneklerini hesaplayabilir ve diğer birçok yönü hesaba katabilir.

Evin çerçevesi, mevsime bağlı olarak toprakta meydana gelen dalgalanmalar dikkate alınarak tasarlanmalıdır.

Sıcak bir ev için profilli çubuğun boyutu
Bir ev inşa etmenin maliyeti, profilli kerestenin boyutuna bağlıdır. Firma, 100x150mm'den 220x240mm'ye kadar kesitli profilli kereste üretmektedir. Profilli çubuğun boyutları hakkında daha fazla ayrıntı için şekle bakın.

profilli bir çubuğun bölümü

En uygun ve popüler olanı, 200x150 mm kesitli profilli bir çubuktur. Böyle bir çubuktan yapılmış bir ev ek yalıtım gerektirmeyecektir.

Evlerin Fabrikası şirketin profilli kerestesinden yapılmış ev
Profilli bir çubuktan bir evin kurulumunun ilk aşamaları

Destek kirişleri. Yaklaşık olarak temelin ortasına yerleştirilirler. Aynı zamanda, köşeleri hizalamak ve seviyeleri, evin eşit çıkması için ayarlamak önemlidir. Şimler ankraj cıvataları ile sabitlenmiştir.

Tacı döşemek. Temel hazır olduktan sonra ilk taç atılır. Önceden, temelin yüzeyi iki veya üç kat çatı kaplama malzemesi ile kaplanmıştır, yani. su yalıtımı devam ediyor.

Taç, destek çubuğuna yerleştirilir. "En sıcak" köşe bağlantısı, şirket tarafından kullanılan "labirent kupası" dır. Taç ve destek çubuğu, bir dübel veya bir çapa ile bağlanır. İlk kronun olabildiğince doğru bir şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir, duvarların seviyeleri arasındaki fark 2 mm'den fazla değildir, antiseptik ile zorunlu ön tedavisi. İlk taç kirişlerinin seçimine özel dikkat gösterilmesi önemlidir: düğümlerle çatlamamaları gerekir.

Profilli kirişlerin boşluksuz döşenebilmeleri için numaralandırılması gerektiğini unutmayın. Daha sonra ikinci taç birinciye yerleştirilir, ardından dikilen duvarın köşegeni, yüksekliği ve yataylığı doğrulanır. Dübel için bir delik açmadan önce, kirişlerin hareket etmemesi için dikey bir seviyede iki kez kontrol edilmesi önerilir.

Profilli kereste - 1m3 fiyatı

Duvarların konjugasyonu ve kilit köşe birleşim yerleri

Sonraki kuronlar yukarıda açıklandığı gibi yerleştirilir. Duvarın düşey ve yatay ile ilgili tek açıklaması köşe birleşimlerinin kalibre edilip yalıtılmasıdır. Kuronlar dama tahtası şeklinde sabitlenmiştir. Şekilde bir çubuktan bir ev inşa ederken olası tüm kilit bağlantılarının daha ayrıntılı bir açıklaması gösterilmektedir.

Yaklaşık 3 metre yükseklikte, üst kenarlar zemin kirişleriyle eşleşir. Bağlantıları, örneğin köşe braketleri gibi özel kesici uçlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Bir bardan yeni bir ev alırsanız, şirketle iletişime geçip temelin inşasını ve evin kurulumunu sipariş ederseniz bu işten kaçınılabilir. Bir bardan evlerin kataloğuna bakılarak kabul edilebilir bir seçenek seçilebilir.

Profilli ahşaptan yapılmış bir evin çatısına rehberlik etmek

Profilli kirişlerden yapılmış bir evin zamanla oturması gerçeği göz önüne alındığında, çatı kılavuzluğuna ilişkin bazı öneriler vardır. Özellikle, kirişleri alınlığa ve Mauerlat'a sıkıca sabitlemek yasaktır. Bu gerekliliğe uymazsanız, çatı bir yıl içinde bükülür. Durumdan bir çıkış yolu, ikizkenar üçgenler şeklinde yapılmış hazır bir kiriş sisteminin kullanılması olabilir. Mauerlat'ta dinlenecekler, ancak dışarı çıkmayacaklar, bu da evin çatı ile birlikte sarkmasını sağlayacak. Ek olarak, proje, çatıya mukavemet kazandıracak desteklerin, dikmelerin ve enine çubukların kullanımını sağlamalıdır.

Kenarlıklar kenarlı tahtalarla kaplıdır veya ayrıca ahşaptan yapılmıştır. Kirişlerin üstüne bir sandık doldurulmuş. Çatı kaplama malzemesi, zevke ve pratik hususlara göre seçilir: yumuşak fayanslar, arduvaz, fayans, oluklu mukavva, ondulin.

Evlerin Fabrikası şirketinin profilli kerestesinden yapılmış bir ahşap ev

Profilli ahşaptan yapılmış bir evde pencere ve kapıların montajı

Bir bardan bir ahşap evin küçüldüğü göz önüne alındığında, bir yıl sonra pencere ve kapıların takılması tavsiye edilir. Aynı zamanda, pek çok insan bu uygulamaya bağlı kalmıyor çünkü evin "yürüyor" olmasından kaynaklanan çarpıklıklardan pencere ve kapıları korumanın başka yollarını buldular.

İlk önce, mükemmel düz açıklıkları kesmeniz gerekir. Bu, bir seviye ve bir kare kullanılarak yapılabilir.

Firma tarafından profilli kirişten bir dizi duvar elemanı üretirken, tüm kapı ve pencere açıklıkları kesinlikle tasarım boyutlarına uygun olarak yapılacaktır.

İkinci olarak, "tilkilere" kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenen açıklığa bir pencere / kapı çerçevesi yerleştirilir, ancak aynı zamanda yanlarda 1-2 cm, büzülme için üstte 5-10 boşluk bırakılır. Daha sonra bu delikler yumuşak bir izolasyonla doldurulur ve üzeri kasa ile kapatılır.

Üçüncüsü, pencere ve kapı sistemlerini ayarlayarak bozulma oluşumunu kontrol etmek ve zamanla ortadan kaldırmak için pencere çerçeveleri, kapı kanadı takılıp kapatılır.

Profilli bir çubuktan bir evin yalıtımı ve işlenmesi

Yaklaşık 6-12 ay sonra, kütük ev tamamen stabil olduğunda, kirişler arasındaki çatlaklar ve boşluklar açısından incelenmelidir. Bütün bunlar ortadan kaldırılmalı ve yalıtılmalıdır. Evin yapımı sırasında olduğu gibi aynı yalıtım kullanılmıştır. Bir evin imalatını ve kurulumunu bizden sipariş ederek, bu ek malzeme ve işçilik maliyetlerinden kaçınmış olursunuz, uzun süredir kanıtlanmış bir teknoloji, bir evin tasarımı, üretimi ve montajı aşamasında bu tür aşırılıklardan kaçınmanıza olanak tanır.

Evlerin Fabrikası şirketinin profilli kerestesinden yapılmış bir ahşap ev

Daha iyi yalıtım için "ağır çatı" teknolojisini kullanıyoruz, evlerimizi ek olarak kronları birlikte sıkıştırmamızı sağlayan ağır bir seramik çatı ile kaplamaya çalışıyoruz. Yalıtım yapılırken sadece mineral yün kullanılır. Bu, ağacın "nefes almasını" sağlar.

Ahşabın öğütücü böceğinden korunmasını sağlamak için her türlü vernik ve boyanın yanı sıra antiseptikler kullanılır. Bu, özellikle tek katlı evler alçak bir temelde bir bardan inşa edildiğinde geçerlidir. Bu, elbette, yüksek bir temelde Fransız tarzı bir evin projesi değil, ancak nispeten ucuz konut yapımı için hala kabul edilebilir bir seçenektir.

Profilli ahşaptan yapılmış bir evin maliyeti

Tasarım çalışması aşamasında bile, profilli keresteden yapılmış bir evin yaklaşık maliyetini hesaplayabilirsiniz.

Bunu yapmak için aşağıdaki maliyetleri ekleyin:
- kerestenin evde maliyeti;
- ulaşım hizmetlerinin maliyeti;
- kurulum işinin maliyeti.

"Anahtar teslimi ahşap ev" hizmeti, yapı malzemelerinin nakliyesi için harcama yapmaktan kurtulmanızı sağlayacaktır. Kendi başınıza yapabileceğiniz hizmetleri her zaman reddedebilirsiniz. Başlangıçta geniş bir profil seçmek daha iyidir, çünkü bu şekilde ev yalıtımından tasarruf edebilirsiniz. Projenin maliyetini düşürmek için, birçoğu evin ikinci katını bir çerçeve olarak yapıyor ve bir çubuk taklidi şeklinde panellerle kaplıyor. Böylece, yukarıdakilerin hepsinden, Minsk'teki bir bardan ve Belarus'un diğer şehirlerinden evler için fiyatlar oluşturulmuştur.

Деревянные дома из профилированного бруса нашей компании :

Profilli kereste - 1m3 fiyatı!
We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar profilli kereste , puede:

Más de la sección Ahşap malzemeler

  Makalenin içeriği: Yuvarlak günlüklerin mevcudiyeti Yuvarlak günlükler elde etme teknolojisi Yuvarlatılmış kütüklerin üretim sürecinin fotoğrafı Yuvarlak kütüklerin bazı özellikleri ve ondan evlerin yapımı Yuvarlak kütük profili Yuvarlak bir ...
   Orta ve Doğu Avrupa iklim koşullarına en uygun olduğu şekilde 78*78 mm parça kullanılan 68*78 mm arası ahşap pencere tasarımları yapılmaktadır. Ahşap ve ahşap-alüminyum profil yapısının birçok avantajı vardır: - Dış kenarlardan yuvarlatılmış yüksek ...
    The double wall of dry shaped timber or laminated veneer lumber with a heater provides comfortable heat-insulating characteristics, at a temperature of -40 ° C to +40 ° C. Double wooden wall consists of two sets of parallel bars section of 70h140mm ...
     Glued laminated timber has a considered birthplace in Finland. They began to produce glued beams for about thirty years ago. The advantages of Glued laminated timber are in the technology of its production. Compared with other materials laminated ...
      The main advantages of squared profiled timber. Environmentally friendly material. 100% solid wood! Our products are made entirely of pine, spruce, and, unlike the laminated material, contains no additives, like glue. In the production of squared ...
       The humidity of a rounded dry log is 9-12%. Cracks are directly by drying in a vacuum infrared camera and do not increase subsequintly. We use new genration vacuum infrared camera for wood drying. The technology of infrared vacuum dryers is ...
        Round logs may have a different diameter, which is suitable for various buildings. Round logs of large diameter are best used for construction of houses and cottages, and a smaller diameter round logs can be used to light buildings - such as baths, ...
         The main advantages of squared profiled timber. Environmentally friendly material. 100% solid wood! Our products are made entirely of pine, spruce, and, unlike the laminated material, contains no additives, like glue. In the production of squared ...
          Production of wooden houses must comply with the approved technology for the production of prefabricated wooden structures to achieve the best results. Stage, known as "the production of wooden log houses," or houses made of wood, lasts only two or ...
          © 2024 ArchiLine Wooden Houses
          114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                                        

          El sitio funciona con Nestorclub.com