x
≡ Catalogar
Sobre nosotros Galería Contáctenos

ahşap kütük

ahşap kütük Makalenin içeriği:

Yuvarlak günlüklerin mevcudiyeti
Yuvarlak günlükler elde etme teknolojisi
Yuvarlatılmış kütüklerin üretim sürecinin fotoğrafı
Yuvarlak kütüklerin bazı özellikleri ve ondan evlerin yapımı
Yuvarlak kütük profili
Yuvarlak bir kütükten bir ev inşa etmenin avantajları
Ahşap alımı ve fiyatları
Ne seçilir: yuvarlak kütük veya kereste
Bir evin inşaatı bir kütükten nasıl sipariş edilir

Yuvarlak günlüklerin mevcudiyeti

Yuvarlak tomruk üretim teknolojisi, birkaç yıl önce Belarus'ta ustalaştı. Bu, yenilikçi çözümler için açık bir pazar ve ucuz, ancak yüksek kaliteli konut için artan bir talep ile kolaylaştırıldı. Özellikle ülkede ahşap konut inşaatına talep artıyor ve bu da nüfusun ilgisini gösteriyor. Liderler listesindeki sayısız teklif arasında yuvarlak kütüklerden evler, profilli kütüklerden evler var.

Bu binalar çevre dostudur, bina standartlarını karşılar ve ayrıca görsel olarak çekici ve en önemlisi uygun fiyatlı. Bu, nispeten ucuz hammaddelerin kullanılmasıyla elde edilir - işlenmesi için ahşap ve modern teknolojiler, bunun sonucunda örneğin yuvarlak bir kütük veya başka herhangi bir yapı malzemesi elde edilir. Yuvarlak kütüğün Belarus ormanından, kural olarak çam ve ladin yapıldığı gerçeği göz önüne alındığında, bu, bu yapı malzemesinin satın alınabilirliğini açıklıyor.

Yuvarlak günlükler elde etme teknolojisi

Tüm dahice basittir. Finliler uzun zamandır kütüklerden bir ahşap ev inşa etme sürecini nasıl hızlandıracaklarını ve basitleştireceklerini düşündüler. Tersine gittiler, yani sıradan bir kütüğün sahip olduğu tüm bu eksiklikleri dışlamaya başladılar. Sonuç olarak, kütüğün tüm uzunluğu boyunca aynı çapta olması gerektiği fikrine vardılar ve bu, bitişik olmayan eklemlerde soğuk köprülerin ortaya çıkmasını önleyecek, kütük evini ve bir bütün olarak evi bir araya getirme çalışmalarını hızlandıracak ve ayrıca marangozların karşılaştığı bir dizi başka sorunu da ortadan kaldıracak. Inşaat sırasında.

Gerekli ekipmana sahipseniz, yuvarlak tomruk üretimi teknolojisi nispeten basittir. Şirket, Finlandiya'dan yüksek işleme hassasiyeti ile karakterize edilen bir RoundTEC makinesi satın aldı. Burada ayrıca endüstri profesyonelleri arasında oldukça değerli olan İsveç ve Almanya'da üretilen makineleri satın almanızı tavsiye edebilirsiniz.

Bu nedenle, yuvarlak tomrukların üretimi için birinci sınıf yuvarlak kereste kullanılır. Ondan silindirleme için bir boşluk kesilir - kabuğu dört taraftan çıkarılmış bir çubuk. Daha sonra iş parçaları, silindir haline getirildikleri silindirleme makinesine gider. Bize ait olan "RoundTEC" makinesinde 180 mm ila 320 mm çapında yuvarlak bir tomruk elde edebilirsiniz.

Kuru kütüklerden yapılmış bir ahşap ev veya hamam söz konusuysa, iş parçası proje tarafından planlanandan bir boyut daha büyük yuvarlanır, daha sonra kütüğün nem içeriğinin% 12-18'e kadar getirildiği özel odalarda kurutulur ve ardından tekrar silindirik olarak istenen boyuta getirilir.

Tomruklar ayrıca işlenir: içlerinde uzunlamasına bir montaj (ay) oluğu seçilir.

Teknolojik sürecin bir sonraki aşaması, şirketin mimarları tarafından geliştirilen projeye uygun olarak evin elemanlarının imalatını içerir. Parçaların çizimlerine göre gönye makinesinde kütükler kesilir ve bunlara özel bir VKR 21 makinesinde montaj kepçeleri yapılır.Ayrıca, doğal nemli parçalarda "büzülme" çatlaklarını azaltmak ve parçanın estetiğini korumak için tasarlanmış bir genleşme oluğu seçilir. Sonuç olarak, montajı bu tür hizmetlerin sağlanmasında uzmanlaşmış bir inşaat şirketinden sipariş edilebilen yuvarlak bir kütükten bir ev kiti elde edilir veya inşaat departmanımızla iletişime geçin.

Üretimin son aşaması, bir antiseptik uygulanmasıdır. Bu madde ahşabı hava şartlarından koruyacak, yapı malzemesinin ömrünü uzatacaktır. Antiseptik su bazlı olduğu için, kütüğün düzgün kurumasına müdahale etmez.

Köşe bağlantılara (kaplara) gelince, ekipmanımızın yetenekleri, parçanın eksenine 45 ila 90 derece arasında herhangi bir açıda frezelemelerine izin verir.

Bu nedenle, yuvarlak bir kütük, kesin bir geometrik şekle sahip birleşik bir yapı malzemesidir. Tüm süreçlerin otomatikleştirilmiş ve mekanize edilmiş olması nedeniyle, yuvarlak kütüklerden elde edilen kütük evler ideal olarak yüksek kalitededir. Belarus'taki bu tür kütük evler, ülke pazarında oldukça değerli olan orijinal görünümleriyle ayırt edilir.

Yuvarlak günlük üretim süreci:

- İş parçasını kesmek için yuvarlak kereste
- Yuvarlak tomruk üretimi
- Boyut kontrolü
- Ay oluğunun örneklenmesi
- Oluk boyutunun kontrolü
- Projeye göre günlüklerin düzeni
- Ahşap evin duvar elemanlarının imalatı
- Kase örneklemesi
- Kase boyutu kontrolü
- Kontrol duvarı montajı
- Duvar işaretleme
- Duvarları paletlere paketleme
- Evrak işleri
- Nakliye sırasında yükleme

Şirket, hem doğal nem hem de teknik kurutma olmak üzere yuvarlak tomruk üretimi için gerekli tüm donanıma sahip kendi üretim alanına sahiptir.

Yuvarlak kütüklerin bazı özellikleri ve ondan evlerin yapımı

Hemen altındaki yuvarlak bir kütükten bir ev inşa etmenin avantajlarından bahsedeceğiz, ancak şimdilik bu yapı malzemesinin tüm yönlerini tam olarak gösterecek bazı gerçekler üzerinde duracağız.

Bu nedenle, Belarus'ta "silindirik" yapılmış evler asgari miktarda el emeği ile bir araya getiriliyor. Böylece, insan faktörü dışlanır - üretim hataları. Ayrıca inşaat süresi kısalır. Ahşabı kurutmak için modern teknolojilerin kullanılması, büzülmelerinden dolayı kütüklerin büzülmesi gibi bir fenomen üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, yani minimumdur. Günlüklerin teknik olarak kurutulması, az sayıda çatlak oluşumuna veya bunların tamamen yokluğuna yol açar, ayrıca, bir evin kuru bir kütükten çalışması sırasında, doğal nem kütüklerinde olduğu gibi çatlakların boyutu artmaz ve yenileri eklenmez.

Belaruslu inşaatçılar, yuvarlak tomrukların üretiminde üretim avantajlarını çok takdir ettiler. Hatta bazı yenilikler bile getirdiler: Yuvarlak kütüklerden yapılmış ahşap evlerin projelerinin maliyetini artırmamak için, kütüklerin kurutulması sürecini hariç tutmayı ve doğal nemin silindirleştirilmesini talep ediyorlar. Özellikle tomrukların yağmur ve karın gelmediği tente altındaki yığınlarda depolanması ile ek ürün kalitesi sağlanır ve bu da malzemenin tüm uzunluğu boyunca doğal olarak eşit bir şekilde kurumasını sağlar. Bununla birlikte, bu tür yöntemler her zaman kendilerini haklı çıkarmaz, çünkü uzun süreli doğal kurutma sürecinde, günlüklerin kalitesi azalır, bu nedenle, yuvarlak kütüklerin üretimi için teknolojilerin ve bunlardan evlerin montajı için teknolojilerin izlendiği bir işletmede bir ev kiti sipariş etmek daha iyidir. Ek olarak, işletme, günlükleri dış ortamın etkilerinden koruyan bir antiseptikle tedavi eder.

Yuvarlak kütük profili

Tomrukların birbirine sıkıca oturması için bir oluk seçilir. Yapılış şekli (bu kullanılan ekipmana atıfta bulunur) ve profili, duvarın ve özellikle kütük evin mümkün olan maksimum ısı yalıtım özelliklerini sağlamak için büyük önem taşımaktadır. Yuvarlak kütük üreticileri iki tür oluk sunar - ay (normal) ve Fince.

Fin oluklu yuvarlak kütüklerden yapılmış kütük evlerin ısı kaybında daha iyi bir azalma sağladığına inanılmaktadır. Bununla birlikte, geometrik olarak Ay'a göre daha karmaşıktır, özel ekipman gerektirir ve daha pahalıdır. Ay oluğunu kullanırken, sadece bir evin kütükten üretim süresi azalmaz, aynı zamanda inşaat maliyetleri de azalır: ek malzeme gerekmez ve ayrıca yapılan iş için uzmanlara ödeme yapmanız gerekmez. Kavşakta, kütükler soğuk köprüler oluşturmadan sıkıca üst üste uzanır. Bununla birlikte, ham kütük üzerinde, kronların sıkı bitişiklerini kıran kütüğün büzülmesi sırasında hafif deformasyon göz önüne alındığında bu etkisizdir.

Başlangıçta bir kütükten bir ev tasarlama aşamasında öngörülen makine yöntemiyle bir kütük profili yapılması önerilir. Fiyattaki fark önemsizdir ve yukarıda açıklanan avantajlar hakkında söylenemez.

Yuvarlak bir kütükten bir ev inşa etmenin avantajları

Piyasada gittikçe daha fazla yeni yapı malzemesi türü görünmesine rağmen, yuvarlak kütükler talebin ön saflarında yer almaktadır. Üstelik bu tip kütükten yapılan benzer evlerin satışlarının sayısı her yıl artıyor ve bu bir tesadüf değil. Gerçek şu ki, yuvarlak kütükler kullanan ahşap ev yapmanın birçok avantajı var.

Ahşabın mükemmel tüketici ve operasyonel nitelikleri vardır. Mükemmel ısı iletkenliğine sahiptir, sesleri iyi yalıtır ve neredeyse yüzde 80-90 oranında emer. Ek olarak, ondan yapılan ahşap ve yapı elemanları diğer yapı malzemeleri ile birleştirilebilir.

Bir kütük ev inşa etme teknolojisi nispeten basittir, bu da onu en popüler kılar.

Belarus'ta yuvarlak kütüklerden yapılmış bir evin, tuğla veya bloklardan yapılmış bir evden 3-5 kat daha hızlı inşa edildiğine dikkat edilmelidir. Yuvarlatılmış kütüklerden yapılan evlerin fiyatlarının nispeten düşük olduğu ve bu tür konutların genel nüfus için uygun maliyetli olduğu da unutulmamalıdır.

Her bir öğesinin önceden işaretlenmiş olması nedeniyle bir kütük evi hızlı bir şekilde inşa edilir. Bu, onu bir çocuk tasarımcısı gibi bir araya getirmenize olanak tanır. Kesik köşelerin iyi yanı, her zaman bir ön ayarlamadan geçmeleridir.

Bu, sıkı eklemler elde etmenizi sağlar. Genel olarak, kütük evin inşası çok güvenilirdir, çeşitli felaketlere karşı dayanıklıdır. Duvarların aynı çaptaki kütüklerden yapılmış olması nedeniyle kutu daha serttir. Taşıma kapasitesini de arttırır.

Cazibe faktörü de göz ardı edilmemelidir. Yuvarlak kütüklerden yapılmış bir evin çirkin olduğunu kimse söylemeyecek. Dokusu halk geleneklerine atıfta bulunur ve mimarideki etnik motifler her zaman takdir edilmiştir. Böylece hiç kimse bir kütük evin sahibini eski moda olarak adlandırmayacak, aksine herkes özgünlüğünü, rafine ve rafine zevkini vurgulayacaktır.

Ve inşaat malzemeleri pazarındaki ahşabın maliyeti en düşüktür, bu da yaygın olarak bulunabilirliği ile açıklanmaktadır.

Ahşap alımı ve fiyatları

Beyaz Rusya'nın kuzeyinde ahşap ev üretimi gelişmiştir. Kereste fabrikaları, ağaç işleme atölyeleri ve çok daha fazlası gibi gerekli tüm altyapının yanı sıra mükemmel bir hammadde tabanı var. Tecrübenin gösterdiği gibi, bazı şirketlerden birinde bir evin üretimini ve yapımını aynı anda birkaçına sıçramadan sipariş etmek daha kolay ve daha ucuzdur, örneğin, duvar elemanları aynı şirketten satın alınır, işlenmeleri sipariş edilir ve aynı şirkette - bir proje ve montaj siparişi vermek projeye göre evler. Bu işbirliği şekline "anahtar teslimi kütük evler" denir. Şirketin yükümlülüklerini minimum maliyetle hızlı bir şekilde yerine getirdiğini, yani tasarrufun açık olduğunu varsayar.

Belarus'taki yuvarlak günlüklerin maliyeti bir dizi faktöre bağlıdır:
- ağaç türleri (çam ve ladin en uygun fiyatlı olanlardır);
- ahşap nemi (ne kadar az, o kadar pahalı);
- ahşap kurutma yöntemi (doğal kurutma, özel ısıtıcılar kullanılarak zorla kurutmadan daha ucuzdur);
- günlüklerin uzunluğu;
- oluk tipi (bunu yukarıda daha önce tartıştık);
- kütüklerin çapı (daha büyük, daha pahalı).

Ahşap konut inşaatı için hizmet veren biz de dahil olmak üzere modern Belarus şirketleri, üretim ve ekonomik faaliyetlerini sürekli olarak optimize ediyor, maliyetleri düşürüyor ve bu da tüketicilere ahşap ev yapımı için uygun fiyatlar sunmayı mümkün kılıyor.

Ne seçilir: yuvarlak kütük veya kereste?

Bir ahşap evin inşasını planlarken, hangi malzemenin kullanılacağı sorusu mutlaka ortaya çıkar: yuvarlak bir kütük veya bir çubuk (yapıştırılmış / profilli). İleriye baktığımızda, her iki malzemenin de eşit sayıda avantaj ve dezavantaja sahip olduğunu söyleyeceğiz, bu nedenle, estetik kaygılardan, yani kime daha yakın olanlardan ilerlenmelidir. Bir kişi daha çok geleneksel halk mimarisine yönelirse, o zaman yuvarlak bir kütük seçmesi daha iyidir ve ahşap evini Avrupa tarzında görmek istiyorsa, o zaman elbette bar olmadan yapamaz.

Fark, kilit köşe birleşimlerinde de bulunur. Bu nedenle, yuvarlak kütüklerden yapılmış kütük kabinler köşelere "kaplar" ile bağlanır - özel geometrili kesimler, ancak köşelerdeki kütük kabinlerinde daha karmaşık bir kilit, örneğin bir sapma açısına sahip bir "labirent çanak" bağlanır.

Şimdi, yuvarlak kütüklerden yapılmış evlerin "artıları" ile başlayarak bazı karşılaştırmalı özelliklere bakalım:

- harika görünün, çevreye organik olarak uyum sağlayın;

- Çevre dostu;

- harici bitirme maliyetleri gerektirmez;

- doğru uygulanan teknolojiler, tüm yıl boyunca yaşayabileceğiniz bir kütükten bir ev inşa etmenize izin verir;

- kütükten yapılmış bir ev onlarca yıl dayanacaktır (bu tamamen profilli bir çubuktan inşa edilen evler için geçerlidir);

- en uygun fiyat.

Yuvarlak tomruklardan yapılmış evlerin "eksileri":

- kütükler periyodik bakım gerektirir (beton duvarlardan daha fazla değil), çatlayabilirler;

- iç dekorasyon ek maliyetler gerektirebilir;

- ek yalıtım gerektirebilir

Bir bardan evlerin "artıları":

- Evin Avrupa görünümü;

- çevre dostu konut;

- karmaşık olmayan ve ek masraf gerektirmeyen evin iç dekorasyonu;

- bardan bir ev, ısı kaybı gereksinimlerini karşılar;

- Maliyet, seçilen çubuğun kalınlığına bağlı olarak önemli ölçüde değişir.

Bir bardan evlerin "eksileri":

- doğal nem kirişlerinde çatlaklar oluşabilir;

- Yapıştırılmış kirişlerin çevre dostu olup olmadığı sorgulanabilir, bu da profilli kirişlerden bahsederken yapılamaz;

- ara bağlantıların nemli bir çubukla yalıtımı için ek çalışma yapılması gerekebilir;

- minimum duvar kalınlığında ek yalıtım gerekli olabilir;

- nispeten yüksek maliyet.

Bir evin inşaatını bir kütükten nasıl sipariş edebilirim?

Bir kütük veya çubuktan yapılmış bir ahşap evin sahibi olmak için, belirli bir bütçe için en iyi seçenekleri sunacak bir şirketle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu, müşterinin tüm isteklerini dikkate alacak bir ahşap evin tipik veya oluşturulmuş orijinal bir projesi olacaktır. Şirket, A'dan Z'ye inşaat işlerini yürütmek için gereken her şeye sahiptir. Şirket temsilcileri ile iletişim, resmi web sitesinin "İletişim" bölümüne başvurarak kurulabilir.
We speak english, russian and german:

+375298-06-05-67 WhatsApp, Viber, Telegram

Mira más:

Puedes ver una reseña en video de la casa de madera "Casa Blanca" de madera laminada encolada Archiline Houses:

Puede ver una revisión en video de la casa de madera "Mirage":

Si desea comprar ahşap kütük , puede:

Más de la sección Ahşap malzemeler

  Orta ve Doğu Avrupa iklim koşullarına en uygun olduğu şekilde 78*78 mm parça kullanılan 68*78 mm arası ahşap pencere tasarımları yapılmaktadır. Ahşap ve ahşap-alüminyum profil yapısının birçok avantajı vardır: - Dış kenarlardan yuvarlatılmış yüksek ...
   The double wall of dry shaped timber or laminated veneer lumber with a heater provides comfortable heat-insulating characteristics, at a temperature of -40 ° C to +40 ° C. Double wooden wall consists of two sets of parallel bars section of 70h140mm ...
    Glued laminated timber has a considered birthplace in Finland. They began to produce glued beams for about thirty years ago. The advantages of Glued laminated timber are in the technology of its production. Compared with other materials laminated ...
     The main advantages of squared profiled timber. Environmentally friendly material. 100% solid wood! Our products are made entirely of pine, spruce, and, unlike the laminated material, contains no additives, like glue. In the production of squared ...
      Modern inşaat, geçmiş nesillerin deneyimlerine dayanmaktadır. Mevcut eğilimler dikkate alınarak, teknolojiler geliştirildi, günümüzün gereksinimlerine uyarlandı. Bu süreç bugün bitmiyor. Bu dönüşümün gidişatı, ahşap ev yapımı ile iyi bir şekilde ...
       The humidity of a rounded dry log is 9-12%. Cracks are formed directly by drying in a vacuum infrared camera and do not increase subsequintly. We use new genration vacuum infrared camera for wood drying. The technology of infrared vacuum dryers is ...
        Round logs may have a different diameter, which is suitable for various buildings. Round logs of large diameter are best used for construction of houses and cottages, and a smaller diameter round logs can be used to light buildings - such as baths, ...
         The main advantages of squared profiled timber. Environmentally friendly material. 100% solid wood! Our products are made entirely of pine, spruce, and, unlike the laminated material, contains no additives, like glue. In the production of squared ...
          Production of wooden houses must comply with the approved technology for the production of prefabricated wooden structures to achieve the best results. Stage, known as "the production of wooden log houses," or houses made of wood, lasts only two or ...
          © 2024 ArchiLine Wooden Houses
          114-49, Necrasov str., Minsk, Republic of Belarus, 220049
                                                        

          El sitio funciona con Nestorclub.com